Eğitim-Sen: Fatih Akgöl serbest bırakılsın

Diyarbakır'da öğretmen Fatih Akgöl'ün gözaltına alınması protesto edildi. Eğitim-Sen, Bismil temsilcisi Akgöl'ün serbest bırakılmasını istedi.

DİYARBAKIR – Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim -Sen) Diyarbakır şubeleri, Mardin’de yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan Bismil temsilcileri Fatih Akgöl’e ilişkin açıklama yaptı. Eğitim-Sen Bismil Temsilciliği önünde yapılan açıklamaya sendika yöneticileri ve üyeleri katıldı. Açıklamada, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı.

EVİ BASILARAK GÖZALTINA ALINDI

Eğitim Sen Bismil Baş Temsilcisi Mesut Kaygısız şunları söyledi: “Dün Bismil temsilcimiz Fatih Akgöl, evi basılarak gözaltına alınmıştır. Bir öğretmen, nerede çalıştığı, nerede yaşadığı bilinen bir devlet memuru olan arkadaşımız ifade vermek için emniyete çağrılabilecekken, evi basılmış zor kullanılmış, aile bireyleri korkutulmuştur. Evin bilinçli olarak dağıtılması ev içinde bulunan bireylere yönelik gözdağı olduğu, emniyet güçlerinin çocuklara yaşattıkları travmayı önemsemedikleri, hatta kasıtlı bir şekilde davrandıkları ortadadır. Gözaltına alındıktan sonra avukata arkadaşımıza dair bilgi verilmemiş, Mardin ve Diyarbakır emniyeti arasında mekik dokunmuştur. Sabah gözaltına alınan arkadaşımızın avukat görüşmesi, ancak gece yarısından sonra gerçekleşmiştir.”
Söz konusu durumun kendilerini korkutmayacağını söyleyen Kaygısız, Fatih Akgöl’ün serbest bırakılması çağrısı yaptı. Eğitim Sen üyeleri, açıklamanın ardından Fatih Akgöl’ün ailesini ziyaret etti. (DUVAR)