İstanbul Onur Yürüyüşü online yapılıyor

Bu yılki Onur Yürüyüşü, korona virüsü salgını nedeniyle online yapılıyor. Onur Haftası Komitesi, online yürüyüşe katılmak isteyenlerin neredesinlubunya.com adresine giderek istedikleri konumu, bayrağı/pankartı ve sloganı seçmesi çağrısını yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - 28. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, Covid-19 salgını nedeniyle bu seneki İstanbul Onur Yürüyüşü'nü online olarak gerçekleştiriyor. Twitter'da #OnurHaftası etiketi Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti.

Onur Haftası Komitesi, online yürüyüşe katılmak isteyenlerin neredesinlubunya.com adresine giderek istedikleri konumu, bayrağı/pankartı ve sloganı seçmesi çağrısını yaptı.

Komiteden yapılan açıklama şöyle: “Konumunu belirle, bayrağını seç, sloganını yaz, online Onur Yürüyüşü'ne koş lubunya! Tüm hafta online yürüttüğümüz etkinliklerimizi online Onur Yürüyüşü ile taçlandırıyoruz. Bu web adresine girdikten sonra karşına çıkan ekranda olmak istediğin konuma tıklayıp, bayrağını/pankartını seçip, sloganını yazdıktan sonra sen de online yürüyüşümüze dahil olacaksın. 18 yıldır ülkenin en gullümlü, en coşkulu yürüyüşünü yaptık. Online yürüyüşü de en iyi biz yaparız. Bekliyoruz lubunya!"