Metin Feyzioğlu'nun paylaştığı fotoğraf istifa getirdi

Ankara'da avukatların polis tarafından darp edildiği sırada TBB Başkanı Metin Feyziyoğlu'nun Anıtkabir'den fotoğraf paylaşmasına tepki gösteren TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreteri Mustafa Kemal Karahan görevinden istifa etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Barolarla ilgili yeni yasa girişimine karşı 'savunma yürüyüşü' başlatan baro başkanları dün Ankara girişinde polis tarafından engellendi. Engellemelere karşı oturma eylemi başlatan bazı baro başkanları polis şiddetine maruz kaldı. Avukatların polis tarafından darp edildiği anlarda Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu Anıtkabir'i ziyaret etti ve ziyaretin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreteri Mustafa Kemal Karahan, Feyzioğlu'na tepki göstererek görevinden istifa etti.

Mustafa Kemal Karahan istifa dilekçesini sosyal medya hesabından da paylaştı:

"Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı'nca bir süredir devam eden temel hak ve özgürlüklere aykırı eylemlerin düzelmesi ve insan hakları mücadelesinin terk edilmemesi adına merkez olarak yoğun çaba göstermemize rağmen düşünce açıklamalarına tahammül edilmeyip terörize edildiği, baro başkanlarının ve aydınların açıkça hedef gösterilmeye devam edildiği görülmektedir.

Türkiye'nin dört bir yanından hareket eden 56 baro başkanının, baroları ve avukatlık mesleğini yok etme projesine karşı demokratik yürüyüşlerinin dahi bizzat birlik başkanı tarafından terörize edilmeye çalışılması ve baro başkanları polis tarafından darp edilirken Anıtkabir ziyaretinin fotoğraflarının paylaşılması çoktan taşmış olan bardağı deviren son hamle olmuştur.

Baro Başkanları darp edilirken Anıtkabir’den fotoğraf paylaşılması çoktan taşmış olan bardağı deviren son hamle olmuştur... Bu sebeplerle 2013 yılından beri yürüttüğüm TBB İnsan Hakları Merkezi Genel Sekreterliği görevimden 22.06.2020 itibariyle istifa etmiş bulunuyorum!"

Kendisini kayyım atayan Barolar Birliği BaşkanıKendisini kayyım atayan Barolar Birliği Başkanı

Herkes terörist, ben kahraman avukat!Herkes terörist, ben kahraman avukat!

Baro başkanlarının üzerine yürüdü: Malımın içindesinizBaro başkanlarının üzerine yürüdü: Malımın içindesiniz

Baro başkanlarına Ankara girişinde polis barikatıBaro başkanlarına Ankara girişinde polis barikatı

Başkanlığı haklılığa tercih edenlerBaşkanlığı haklılığa tercih edenler