Gazeteci Murat Ağırel'e yeni soruşturma

Avukat Celal Ülgen, tutuklu gazeteci Murat Ağırel hakkında yeni bir soruşturma açıldığı duyurdu: 'Sarmal' kitabından dolayı Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, İsmail Kahraman hakaret iddiasıyla şikayette bulunmuş.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Avukat Celal Ülgen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve İsmail Kahraman'ın, tutuklu gazeteci Murat Ağırel'in kitabı Sarmal'da kendilerine hakaret ettikleri gerekçesiyle şikayette bulunduklarını açıkladı.

Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi'ne konuk olan Celal Ülgen, kitapta yer alan 'Pelikan Vakfı'nın kurulmasıyla ilgili iddialar nedeniyle şikayette bulunulduğunu belirtti. Ülgen şunlari söyledi:

'AVUKATIM OLMADAN İFADE VEREMEM DEDİM'

"Murat Ağırel cezaevinden eşini arıyor ve bugün benim ifademi almaya kalktılar, ben de avukatlarım olmadan ifade veremem dedim. Gerekçesi; Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, İsmail Kahraman, kitabın (Sarmal) çeşitli sayfalarında bize hakaret etmişler diyerek şikayette bulunmuşlar.23 Nisan 2020 tarihinde vermişler. 4 Haziran tarihinde o sayfalarda neler söylendiğini savcıya bildirmişler. Savcı sayfaları okumadan soruşturma açmış." (HABER MERKEZİ)