Cizre'de korona önlemi: Esnaf kepenk kapattı

Vaka sayısının arttığı Şırnak'ın Cizre ilçesinde esnaf kepenk kapattı. HDP kepenk kapatmaya destek verdi ve parti binasını açmayacağını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  Şırnak'ın Cizre ilçesinde birçok mahalle ve sokak, korona virüsü vakalarındaki artış sonrası karantina altına alındı. Vaka sayısının “normalleşme” sonrası her geçen gün arttığı Cizre'de esnaf kendi inisiyatifiyle kepenk kapatarak, “evde kal” çağrısında bulundu. Dün kepenk kapatan esnafın birçoğu, bugün de sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla dükkanlarını halkın sağlığı için bir süre daha açmayacaklarını açıkladı.

Kepenk kapatma yayılarak birçok esnaf tarafından sürdürülürken, kepenk kapatmaya bir destek de Halkların Demokratik Partisi (HDP) Cizre İlçe Örgütü'nden geldi. HDP Cizre İlçe Eşbaşkanı Güler Tunç tarafından yapılan paylaşımda, “Hükümettin bize layık görmek istediği bu korkunç süreci biz ancak birbirimize destek vererek ve biz önüne geçersek başarırız, Halkların Partisi olarak bizlerde esnaflarımıza destek veriyoruz yarından itibaren ilçe Örgütü binamızı kapatıyoruz Gelecek güzel günler için #EvdeKalCizre” ifadelerini kullandı. (MA)