'Ölüm listesi' yapan Sevda Noyan'a 6 yıla kadar hapis istemi

Ülke TV’de Esra Elönü’ün sunduğu “Arafta Sorular” isimli programda "Bizim aile 50 kişiyi götürür. Bizim sitede 3-5 var. Benim listem hazır" diyen Sevda Noyan hakkında savcı 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Katıldığı televizyon programında oturduğu sitedeki komşularından öldürüleceklerin listesini yaptığını anlatan Sevda Noyan hakkında açılan soruşturmada 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istendi.

Ülke TV’de Esra Elönü’ün sunduğu “Arafta Sorular” isimli programa katılan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” şeklinde beyanlarda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu, bu sözleri sonrası Noyan hakkında soruşturma başlatmıştı. Noyan şüpheli sıfatıyla ifade vermişti. (HABER MERKEZİ)