Leyla Halid’den HDP’ye mesaj: Birlikte kazanacağız

FHKC Politbüro üyesi Leyla Halid, DTK Eşbaşkanı Leyla Güven ve HDP'li Musa Farisoğulları’nın tutuklanmasına ilişkin şu mesajı gönderdi: "Biz Filistinliler de Siyonist işgali nedeniyle aynı acıları yaşıyoruz. Birlikte kazanacağız."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven ile HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesi işlemi yapılması ve sonrasında tutuklanmalarına Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Politbüro üyesi Leyla Halid tepki gösterdi.

Halid’in mesajı şöyle: “Sevgili yoldaşlar; sevdiğimiz ve saydığımız siz yoldaşlarımıza daha fazla tutuklama yapıldığını duyduğuma üzüldüm. Halkım ve yoldaşlarım adına sizlere ve Türk cezaevlerinde olan mahkumlara dayanışmamızı ifade ediyoruz. Biz Filistinliler de Siyonist işgali ve halkımıza karşı uyguladığı vahşi politikaları nedeniyle aynı acıları yaşıyoruz. Lütfen içten selamlarımı cezaevlerinde bulunan tüm yoldaşlara iletin. Birlikte kazanacağız! Yoldaşınız Leyla Halid.”

LEYLA GÜVEN'İ ZİYARET ETMİŞTİ

Leyla Halid, 159 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’i ziyaret etmişti. Halid, “Halkımızın özgürlüğüne ve zaferine giden yolda yürümemiz gerekiyor” demişti. (MA)

Leyla Halid'den, Leyla Güven'e ziyaretLeyla Halid'den, Leyla Güven'e ziyaret