Can Dündar'ın villasında 'imara aykırılık' tespit edildi

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın sanığı gazeteci Can Dündar'a ait Bodrum'daki villanın bir bölümünde imara aykırılık ve hazine arazisi işgali tespit edildi. Mülk sahiplerince yıkım işlemi başlatıldı.

DUVAR – MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davanın sanığı olan gazeteci Can Dündar ve eşi Dilek Dündar üzerine kayıtlı Muğla’nın Bodrum ilçesindeki villanın bir bölümünün imara aykırı olduğu, içerisinde havuz bulunan duvarla çevrili bahçenin ise hazine arazisini işgal ettiği tespit edildi.

Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi ekipleri, Kumbahçe Mahallesi Manastırardı mevkisindeki yapının, içerisinde havuz bulunan ve bahçe duvarı ile çevrilen 188 metrekaresinin hazine arazisine ait olduğunu, binadaki pergola, çardak ve sundurma benzeri yapıların ise imara aykırılığının tespit edildiği bildirilerek mülk sahibine gönderilen tahliye ihbarnamesi ile yıkım ve işgalin sonlandırılması için 15 gün süre verdi.

Gönderilen tahliye ihbarnamesinde, villadaki imara aykırılıkların ve hazine işgalinin 11 Haziran’a kadar sonlandırılmasının gerektiği tebliğ edildi.

Bunun üzerine bugün villaya gelen özel bir inşaat firmasına bağlı çalışan işçiler, Bodrum Belediyesi ekiplerinin gözetiminde yıkım çalışmasına başladı.

İşçilerin ilk olarak villadaki terası kapatan pergolanın söküm işlemini yaptığı görüldü.

Yıkım çalışmalarının hazine arazisindeki havuz, etrafındaki beton platform, iki kat betonarme bina ve bahçeden oluşan 188 metrekarelik alanda yarın da devam edeceği öğrenildi. (AA)