Yalova'daki zimmet soruşturmasında gözaltına alınanlar serbest bırakıldı

Yalova Belediyesi'nde bir çalışanın zimmetine para geçirdiği suçlamasıyla yürütülen soruşturmada, dün gözaltına alınan dört belediye personeli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yalova Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan R.E.'nin zimmetine para geçirdiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında dün gözaltına alınan belediyede görevli 1sekreter ile 3 şoförün emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Yalova Adliyesine getirilen A.Ş.I., F. V., Ö.G. ve S.K. savcılık ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik, şüphelilerin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

NE OLMUŞTU?

Yalova Belediyesi yetkilileri, 6 Şubat'ta Mali Hizmetler Müdürlüğünde çalışan R.E.'nin muhasebe kayıtlarında yaptığı usulsüz işlemlerin tespitinin ardından Yalova Emniyet Müdürlüğüne yapmış ve suç duyurusunda bulunmuştu.

Denizli'de gözaltına alınarak Yalova'ya getirilen R.E.'nin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Mali Hizmetler Müdürü Ş.R.K. ve müteahhit Bekir B. tutuklanmış, gözaltına alınanlardan belediye personeli S.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Daha sonra gözaltına alınan Güleç'in sekreteri B.T. ile soruşturma dosyasında adı geçen şirketin muhasebe personeli O.G. de tutuklanmış, Güleç'in şoförü B.E. adli kontrol şartıyla salıverilmişti. Ayrıca, T.T, H.Ç. ve E.G. de cezaevine gönderilmişti. Belediyeden usulsüz ödeme aldıkları iddia edilen 10 zanlının daha cezaevine konulmasıyla soruşturmadaki tutuklu sayısı 19'a yükselmişti.

Vefa Salman'ın suçlanmasına tepki gösteren CHP, soruşturmanın Salman'ın başvurusu ile başladığını belirtmişti.

Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat'ta İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmış, Salman hakkında "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılmıştı.

Belediye meclisinde yapılan oylamayla Yalova Belediye Başkanlığı AK Parti'ye geçmişti. (YALOVA/AA)

Yalova Belediye Başkanlığı AK Parti'ye geçtiYalova Belediye Başkanlığı AK Parti'ye geçti

Torun: Yalova Belediyesi'ndeki soruşturma başkanımızın şikayetiyle başladıTorun: Yalova Belediyesi'ndeki soruşturma başkanımızın şikayetiyle başladı