TSK'de son iki yılda 4 bin 562 kişi ihraç edildi

Türkiye'de olağanüstü halin kalkmasından bu yana TSK'den 4 bin 562 kişi ihraç edildi. 4 bin 156 kişi hakkında adli ve idari süreç devam ediyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, olağanüstü halin (OHAL) kaldırıldığı 19 Temmuz 2018 tarihinden bu yana 4 bin 562 personelin TSK'den ihraç edildiğini, 531 emekli askerin rütbelerinin geri alındığını açıkladı. Bakan Akar'ın onayıyla gerçekleşen ihraçların 3 bin 554'ü geçen sene, bin 3'ü ise bu yıl gerçekleşti.

'BEKLEYEN DOSYA YOK'

Bakan Akar'ın, önüne gelen dosyalarla ilgili hemen işlem yaptığı ve bu konuda bekleyen bir dosyanın bulunmadığı belirtildi. Akar konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Tüm terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ ile mücadelemiz de kararlılıkla devam ediyor. Adli ve istihbarat kurumlarıyla yakın çalışmalarımız sürüyor. Yeni bilgi, belge geldikçe, kanaat oluştukça hemen işlem yapılıyor. Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir" ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanlığı, 15 Temmuz 2016'dan bugüne kadar TSK'den toplam 19 bin 583 personelin ihraç edildiğini, 4 bin 156 personel hakkında adli ve idari sürecin devam ettiğini duyurmuştu. (AA)

Etiketler TSK Hulusi Akar OHAL msb