Okullarda 'telafi eğitimi' 31 Ağustos'ta başlayacak

Uzaktan eğitim sürecini 19 Haziran Cuma günü tamamlamaya hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı, resmî eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan eğitimler üç hafta sürecek. Yıl içinde destekleme kursları da verilecek.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Milli Eğitim Bakanlığı, 2019-2020 eğitim yılına ilişkin 'telafi eğitimi'ne ilişkin açıklama yaptı. Devlet okulları 31 Ağustos'ta açılarak üç haftalık eğitim verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi takvimini açıkladı. 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılının başlamasıyla birlikte destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu süreçte öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal desteğe, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerin telafisine yoğunlaşılacağını ifade etti. Selçuk, elafi eğitimlerin destekleme ve yetiştirme kursları ile yıl içerisinde süreceğini söyledi. (HABER MERKEZİ)

Özel okullar 15 Ağustos'ta telafi eğitimine başlayacakÖzel okullar 15 Ağustos'ta telafi eğitimine başlayacak