Altun: Antifa adlı grup Suriye’de PKK ile birlikte hareket ediyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'deki eylemlere katılan Antifa grubunun Suriye'de PKK ile hareket ettiğini öne sürdü. Altun'un ABD büyükelçisiyle gerçekleştirdiği görüşmeden sonra yapılan açıklamada, "Altun, ABD’de yaşanan şiddet olaylarına Suriye’de PKK-YPG terör örgütüyle birlikte hareket eden ANTIFA adlı grubun destek verdiğinin altını çizmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - ABD büyükelçisiyle görüşen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD Başkanı Donald Trump'ın terör örgütü ilan etmek istediği "Antifa"nın Suriye'de PKK ile hareket ettiğini söyledi. Görüşmeyle ilgili açıklamada, "İletişim Başkanı Altun, ABD’de yaşanan şiddet olaylarına hem FETÖ’nün hem de Suriye’de PKK-YPG terör örgütüyle birlikte hareket eden ANTIFA adlı grubun destek verdiğinin altını çizmiştir" denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, görüşmede TRT World ve diğer Türk medya kuruluşlarının çalışanlarına yönelik saldırılarla ele alındığı, ABD'nin yaşananlardan üzüntü duyduğu ve konunun takipçisi olacağına dair güvence alındığı aktarıldı.

Trump: Antifa'yı terör örgütü ilan edeceğizTrump: Antifa'yı terör örgütü ilan edeceğiz

ABD'deki gösterilerin de gündeme geldiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İletişim Başkanı Altun, demokrasilerde barışçıl protestonun meşru bir hak, şiddetin ise her zaman gayrımeşru olduğunu yeniden teyit ederek, ABD’de yaşanan şiddet olaylarına hem FETÖ’nün hem de Suriye’de PKK-YPG terör örgütüyle birlikte hareket eden ANTIFA adlı grubun destek verdiğinin altını çizmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, daha önce çeşitli vesilelerle FETÖ ve PKK-YPG terör örgütleri konusunda dostane şekilde uyardığı dostumuz ve NATO müttefikimiz ABD ile tüm terör örgütleriyle mücadele noktasında yakın işbirliğini sürdürmektedir."

Trump'ın terör örgütü ilan etmek istediği Antifa nedir?Trump'ın terör örgütü ilan etmek istediği Antifa nedir?