Haber Global'in 'İnce' açıklaması: Böyle olmasını arzu etmezdik

Haber Global, Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesi sonrası açıklama yaptı: Böyle olmasını arzu etmezdik.

DUVAR – Haber Global’den Muharrem İnce’nin yayını terk etmesi sonrası ilk açıklama geldi. Kanal, “Kendilerine her zaman ekranımızın açık” dedi.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Haber Global’de katıldığı programda konuşmasının kesilip ekrana AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının verilmesi sonrası canlı yayını terk etmişti.

‘BÖYLE OLMASINI ARZU ETMEZDİK’

İnce’nin yayını terk etmesinin ardından Haber Global şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Muharrem İnce’ye bu akşamki yayın öncesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın Fetih kutlamaları nedeniyle yapacağı konuşmaya bağlanacağımızı söyledik. Kendisi de bize “Ama böyle yaparsanız ben sizi eleştiririm” dedi. Biz de kendisine bu eleştirisini saygıyla karşılayacağımızı ifade ettik. Ancak Sayın İnce, Sayın Cumhurbaşkanı’nın konuşmasının ardından stüdyoya dönüldüğünde sözlü olarak tepkisini göstermek yerine yayını terk etti. Böyle olmasını arzu etmezdik ama biz yine de yayınımıza katılmasından dolayı Sayın Muharrem İnce’ye teşekkür ediyoruz. Kendilerine her zaman ekranımızın açık olduğunu yineleriz.” (HABER MERKEZİ)