415 bin liralık 'deprem ihalesi'ni AK Parti İl Başkan Yardımcısı aldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Elazığ depreminde yıkılan binalara ait enkaz kaldırma çalışmalarının fotoğraf çekimini, 415 bin TL karşılığı AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün şirketine yaptırdı. Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda, ihaleye iki şirketin ‘davet edildiği’  ve sadece Cemalettin Kömürcü’nün şirketi tarafından verilen teklifin geçerli sayıldığı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, “Deprem nedeniyle hasar gören, yıkılan binalarda hasar tespit ve enkaz kaldırma çalışmaları esnasında ‘fotoğraf ve video’ çekilmesi” için 18 Mart’ta ihale düzenledi.

Birgün Gazetesi'nden İsmail Arı'nın özel haberine göre, ihale kapsamında Elazığ ve Malatya’da 60 gün süreyle fotoğraf ve video çekimi yaptırtılacağı belirtildi. İhaleyi, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemalettin Kömürcü’nün sahibi olduğu Netvizyon Mediapark İletişim Ticaret Anonim Şirketi 415 bin TL teklifle kazandı.

SADECE KÖMÜRCÜ'NÜN TEKLİFİ GEÇERLİ SAYILMIŞ

Kamu İhale Kurumu’na bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda, ihaleye iki şirketin ‘davet edildiği’  ve sadece Cemalettin Kömürcü’nün şirketi tarafından verilen teklifin geçerli sayıldığı açıklandı.

2019 Aralık ayı sonunda Ankara Bilkent’teki 35 bin metrekarelik kamu arazisinin imar planı değişikliğiyle Türkiye Verimlilik Vakfı’na tahsis edildiği ortaya çıktı. Ankara Kent Konseyi Yürütmesi’nde de yer alan ve başkanlığını Cemalettin Kömürcü’nün yürüttüğü vakfa yapılan arsa tahsisi yargıya taşındı.