AK Partili vekilin ismi Tatvan'ı gerdi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde belediye, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın isminin cadde ve sokaklara verilmesini kararlaştırdı. Taşar'ın isminin bir caddeye verilmesi kararı büyük tepki çekti.

Google Haberlere Abone ol

BİTLİS - Bitlis’in Tatvan Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın isimlerinin cadde ve sokaklara verilmesini kararlaştırdı. Alınan kararla Ahlat Yolu Caddesi'nin ismi Cemal Taşar Caddesi olarak değiştirildi.

Belediyenin aldığı karar tepkilere neden oldu. Tatvan’da gazetecilik yapan Sinan Aygül, AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın isminin caddeye verilmesinin vahim bir durum olduğunu belirterek "Tatvan halkı bu ismi kabul etmiyor" diye konuştu.

'SEVİLEN BİR SİYASETÇİ DEĞİL' 

Belediye meclis toplantısında alınan karara itiraz eden HDP Tatvan Belediye Meclis Üyesi Özcan Yurtada ise Taşar'ın halk tarafından sevilen bir siyasetçi olmadığını söyleyerek, "Neden Feqiye Hüseyin Sağnıç ve Bedüizaman Kürdi gibi tarihi kişiler değil de Cemal Taşar’ın ismi sokaklara veriliyor?" diye sordu.

TAŞAR: NİYE YAPTINIZ DEMEM 

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar ise karara ilişkin bilgisinin olmadığını söyledi. İsminin bir sokağa verilmesini gazetecilerden duyduğunu söyleyen Taşar, "Konunun aslı nedir bilmiyorum ama bilgim dahilinde olan bir durum değil. Ne bir talebim, ne bir isteğim, ne de tevessülüm olmuş. Tatvan’a gitmedim. Ben orada doğmuş büyümüş bir insanım, halka hizmetlerimiz oldu. Eğer özgür irade bir karar vermişse niye yaptınız demem, yapın diye bir talebim de olamaz. Belediye bunu uygun görmüşse de ben bu özgür iradeye karışmam" dedi. (DUVAR)