Erdoğan'dan İmamoğlu'na Haliç göndermesi

İstanbul'da Haliç'i temizleme çalışmalarıyla ilgili paylaşım yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Haliç'li mesaj geldi.

DUVAR – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından 20 Mayıs’ta Haliç’teki temizlik çalışmalarıyla ilgili olarak belediyenin hazırladığı bir videoyu paylaştı. Ekrem İmamoğlu paylaşımında “Haliç canlanıyor. Haliç’in dibinde yer alan 400 bin ton çamuru modern bir şekilde bertaraf edecek tesisimiz ve tarama gemimiz hayata geçti. Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da iki gün sonra Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü nedeniyle şu mesajı attı. “İnsanca bir yaşam için en az hava kadar, su kadar, toprak kadar ihtiyacımız olan biyolojik çeşitliliğin önemine dikkat çekmek amacıyla BM tarafından ilan edilen 22 Mayıs Dünya Biyolojik Çeşitlilik Günü’nü tebrik ediyorum. Milletimize hizmet etme şerefine eriştiğimiz ilk günden beri tabiata sevgimizi, çevreye olan duyarlılığımızı kaybetmeden, Allah’ın yarattığı tüm canlıları koruyarak, her birine derin saygı duyarak çalışıyoruz.”

Erdoğan bu iki mesajın ardından kendisinin İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde Haliç’le ilgili çalışmalarını anlatan bir mesaj attı ve  “Tıpkı 26 yıl önce bir bataklığa dönüşmüş olan Haliç’i tüm canlılar için masmavi, tertemiz bir yaşam alanına çevirdiğimiz gibi, ülkemizin dört bir yanında biyolojik çeşitliliği korumaya ve artırmaya devam edeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)