Tunç Soyer'den 'Çav Bella' tepkisi: Oyuna gelmeyelim

İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden Bella Ciao (Çav Bella) çalınmasıyla ilgili açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir'de savcılığın da soruşturma başlattığı bazı camilerin hoperlörlerinden 'Çav Bella' şarkısının çalınmasıyla ilgili olarak Belediyle Başkanı Tunç Soyer de açıklama yaptı:  Tunç Soyer şöyle dedi:

İzmir’de camilerden Çav Bella marşı çalındıİzmir’de camilerden Çav Bella marşı çalındı

Camide Çav Bella çalınmasını övenlere de soruşturma açıldıCamide Çav Bella çalınmasını övenlere de soruşturma açıldı

“Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe bayrama hazırlanırken İzmir'de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle birlikte tüm İzmirlileri üzmüştür. En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde, halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin bazılarının ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz. Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir'in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum." (HABER MERKEZİ)