Fatih Portakal'dan Emniyet'e şikayet

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, İzmir Seferihisar'daki mülkü üzerinde drone uçurulması hakkında hukuki süreç başlatacağını açıklayarak, "Evimin üstünde drone uçurup özel mülkü dikizlemekten Emniyet'e şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak. Bir hukuki süreç de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı için olacak" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Turkuzaz FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'ın eşi Armağan Portakal tarafından 2015 yılında İzmir'in Seferihisar ilçesinde kurulan çiftlikte, kaçak yapılaşmaya gidildiği şikayeti üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. Yapılan ilk incelemede kaçak yapıya rastlanmadı.

Gazeteci Portakal konuyla ilgili bugün yeni bir açıklamada bulunarak, "Geldiğimiz nokta şu: Yandaş medya bugün 40 m2 lik park yerinin yıkılacağını duyurdu; 'Rapora ulaştık' deniyorsa 'sızdırılmış' demektir. Biz istedik alamadık. İncelemeyi yapanlar bile şaşkındır herhalde" dedi.

Evinin üstünde drone uçurulup özel mülkünün dikizlendiğini belirten Portakal, ilgililer hakkında Emniyet'e şikâyette bulunduğunu duyurdu:

"Evimin üstünde drone uçurup özel mülkü dikizlemekten Emniyet'e şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak. Bir hukuki süreç de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı için olacak. Kişisel verilerim nasıl ve kim tarafından sızdırılmıştır? Suç değil midir? Murat Kurum umarım ilgilenirsiniz."

Turkuaz Medya Grubu'na ait Yeni Asır gazetesi "Fatih Portakal kaçakçı çıktı" manşetiyle çıktığı 15 Mayıs tarihli sayısında Portakal'ın arazisinin drone ile çekilmiş fotoğrafına yer vermiş ve Portakal'ı "Yasaları çiğneyerek imar kaçakçılığı yapmakla", "Muhteşem çiftlik evine yasalara aykırı şekilde 3 ayrı yapı dikmekle" suçlamıştı. (HABER MERKEZİ)

Fatih Portakal: Mülkümü dikizleyip eşimi hedef gösteriyorlarFatih Portakal: Mülkümü dikizleyip eşimi hedef gösteriyorlar