Barış Pehlivan'ın darp edildiği anın görüntüleri çıktı

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın 6 Mart'ta tutuklanarak cezaevine götürüldüğü sırada bir gardiyan tarafından darp edildiği anın görüntüleri ortaya çıktı. Olayla ilgili kovuşturmaya gerek olmadığı kararı verilmişti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - "MİT Yasasına muhalefet" ettiği iddiasıyla 6 Mart'ta tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne götürülen Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ın, bir gardiyan tarafından sırtına vurularak darp edildiği anların görüntüleri ortaya çıktı.

Barış Pehlivan ve avukatlarının konuyla ilgili suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmada, savcılık darp olmadığını ileri sürerek kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti. Görüntülerde, gardiyanın, Pehlivan’ı Silivri Cezaevi’ne getiren kolluk görevlilerini cezaevinden çıkardıktan sonra odaya yeniden girdiği görülüyor. Odada oturarak bekleyen Pehlivan'ın arkasından yaklaşan gardiyan sol eliyle Pehlivan’ın sırtına vuruyor. Gardiyanın vurmasının ardından eğilerek 1-2 saniye Pehlivan’a bir şeyler söylediği görülüyor. İddianamede de savcılar darp olayın olmadığını ileri sürmüş ve "dezenformasyon faaliyeti" ifadesini kullanmıştı. (ANKA)