Arınç'tan Noyan'a: Milleti başörtüsünden nefret ettirecek

Bülent Arınç'tan Sevda Noyan açıklaması: Millet başörtüsünden nefret edecek hale gelecek. Sokakta yürürken hakaret ediliyor. Neden? Bu kadın yüzünden.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Ülke TV canlı yayınında 'ölüm listesi' olduğunu açıklayan Sevda Noyan için, "Milleti başörtüsünden nefret ettirecek" dedi. Kemal Öztürk’ün YouTube kanalında Sevda Noyan hakkında açıklamalarda bulunan Arınç, Sevda Noyan’ın sözlerini tekrar tekrar dinlemesine rağmen inanamadığını dile getirdi.

Programın sunucusu Esra Elönü'den de "Zaman zaman beni korkutur" diye bahseden Arınç'ın açıklamaları şöyle:

80 MİLYON VAR... Üzüntülerini ifade etmiş ama hiçbir şey halletmiyor. Kadını tanımam ama eşini (Engin Noyan) tanırım. Böyle bir konuşmayı yapması için insanın aklının olmaması ya da gözünü kanla birlikte nefretin bürümüş olması lazım. Kadın açıkça ben elime fırsat geçtiği zaman 50 kişiyi öldürürüm diyor. Bir başkası kavanoza mermi doldurmuş, saçlı bir adam. Çok da iyi tanıdığım bir delikanlı. 'Bende bir mangayı donatacak silah var' diyor. Evet, darbe söylentilerine karşı bunlar yapılıyor ama bunların hiçbir zaman yeri yok. Bu aziz millet darbe girişimine karşı destan yazdı. Buna cesaret edecek kimsenin olmadığını düşünürüm ama olursa 80 milyon kişi var buna karşı çıkacak.

KOMŞUSU OLSAM KORKARIM: Bu kadının konuşmaları beni korkutuyor. Daha da korktuğum şu, bu kadın bunları söyledikten sonra aynı sitede oturan komşuları ne hissedecekler? Komşuları korkacak bu kadından. Ben olsam korkarım. 'Bu ne cani bir kadın, eline bir şey geçse kapımızı çalıp bizi kesecek' diye korkarım. Biz hayatımızı başörtü mücadelesi için geçirdik. Geldiğimiz noktaya bakın. Başında örtüsü olan ve dindar olduğunu söyleyen bir kadın asmaktan, kesmekten bahsediyor. Bu başörtüsü nefreti doğuracak, ondan korkuyorum. Yoksa bu kadın ne halt ederse etsin. Millet başörtüsünden nefret edecek hale gelecek. Sokakta yürürken hakaret ediliyor. Neden? Bu kadın yüzünden.

DİNİ HAYATIMIZDA ZAYIFLAMA VAR: Dini hayatı yakından takip ediyorum. Kademe kademe oruç tutanların sayısı azaldı. Cemaate gidenlerin sayısı azaldı. Teravih namazı çok güzeldir. Çocukluğumdan beri kaçırmam. Gelenler iki safı geçmez olmuştu. Artık cami de yok Cuma da yok, teravih de yok. Dini hayatımızda zayıflama var geçen yıllara göre. İnsanlar deist oldular, ateist oldular. Umarım insanlar biraz daha ibadetlerine düşer. Yoksa biz geçmişteki trende bakarsak 'Evet Allah var, ama gerisini ben kabul etmiyorum' noktasına gelecekler ve ibadetlerini terk edeceklerdir. Başörtülüden, camilerden nefret eder hale gelecekler diye korkuyorum.

SADECE BEŞTEPE'DE CUMA DOĞRU DEĞİL: (Korona virüsü önlemleri kapsamında camilerin kapalı olduğu sırada Beştepe’de kılınan Cuma namazı) Doğru değil dedim bana göre. Hiçbir yerde kılınmıyor, burada kılınıyor… Mehmet Görmez hocamızın bir fikri var bu konuda dediler. Mehmet Görmez hoca beni ikna etti. (Camilerde her gün sala okunması) İnsanları nefret mi ettiriyoruz, yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz, bu konuda anketçilere bir şeyler sorsalar iyi olurdu.