Fincancı’dan İbrahim Gökçek’e ve destek verenlere teşekkür

Türkiye İnsan Hakları Vakfı Başkanı Şebnem Korur Fincancı Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’e, taleplerinin karşılanması ve ölüm orucunu sonlandırması için destek veren isimlere teşekkür etti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye İnsan Hakları Vakfı ve Ceza Hukuku Araştırmaları Derneği’nin kurucularından uzman doktor Şebnem Korur Fincancı, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in 322 gün süren ölüm orucuna ara vermesinin ardından, bu süreçte destek olan isimlere Twitter üzerinden teşekkür etti..

“Bu dayanışmayı hisseden İbrahim Gökçek ve Grup Yorum’a sonsuz teşekkürler! Yaşam kazandı. İbrahim Yaşayacak artık GrupYorum Konseri İstiyoruz” diyen Fincancı, dayanışma önerisi ile gelen Sol Parti üyesi Alper Taş’a ve bu öneriye karşılık veren HDP milletvekili Hüda Kaya, CHP milletvekili Ali Şeker, Türkiye İşçi Partisi üyesi milletvekili Barış Atay, Demokrasi İçin Birlik Hareketi üyesi Nesteren Davutoğlu’na teşekkür etti.

Alper Taş konuyla ilgili, “İbrahim Gökçek’in ailesi ve arkadaşları kamuoyundan gelen talepleri dinledi ve hepimizi sevindiren bir karar aldı. Şimdi sorumluluk bizde. Grup Yorum’un konser yasağının kalkmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Barış Atay da “İbrahim’in ve Grup Yorum’un talepleri taleplerimizdir. İbrahim yaşayacak ve şarkıları, türküleri, marşları milyonlarca insana sahnelerden ulaştırmaya devam edecek. Sanat özgür olsun diye direnen Helin’in önünde saygıyla eğiliyor, İbrahim’i selamlıyorum” demişti.

İbrahim Gökçek, Grup Yorum’un konser yasaklarının kaldırılması, kırmızı bültenle aranan üyelerinin listelerden çıkartılması ve çalışmalarını yürüttükleri İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması gibi taleplerle ölüm orucuna başlamış, 322 gün süren ölüm orucunu bu sabah durdurmuştu. (HABER MERKEZİ)