Ali Erbaş: Milletimizin desteği azmimizi arttırdı

LGBTİQ+ bireyleri hedef göstermesi nedeniyle eleştirilen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan yeni açıklama geldi: "Milletimizin büyük desteği, İslami değerlere her daim sahip çıkması azmimizi, heyecanımızı, sorumluluğumuzu arttırmıştır."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ramazan ayının ilk Cuma günü verdiği hutbede eşcinsellik ve evlilik dışı ilişkiyle ilgili sarf ettiği sözler tartışma yaratmıştı. Erbaş hutbe sırasında, zina ve eşcinselliğin "hastalıkları da beraberinde getirdiğini" ve kuşakları "çürüttüğünü' söylemiş, şu ifadeleri kullanmıştı: "İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lutiliği, eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti? Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir bunun hikmeti. Yılda yüz binlerce insan gayrimeşru ve nikahsız hayatın İslami literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu HİV virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim."

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı eleştiren Ankara ve Diyarbakır barolarına soruşturma açılmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti bakanlar Ali Erbaş'a destek açıklamasında bulunmuştu.

Ali Erbaş, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı: "Rabbimizin 'İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun.' (Al-i İmran 104. ayet) emrini yerine getirmeye çalışan Başkanlığımıza milletimizin büyük desteği ve İslami değerlere her daim sahip çıkması azmimizi, heyecanımızı ve sorumluluğumuzu daha da arttırmıştır. Allah cümlenizden razı olsun. Size hizmet etmek şereflerin en büyüğüdür."

Alman siyasetçilerden Diyanet’e tepkiAlman siyasetçilerden Diyanet’e tepki

Diyarbakır Barosu'na da Diyanet soruşturmasıDiyarbakır Barosu'na da Diyanet soruşturması

Ankara Barosu’nun ‘Diyanet İşleri’ açıklamasına soruşturmaAnkara Barosu’nun ‘Diyanet İşleri’ açıklamasına soruşturma