Eren Erdem'in avukatı: 2 ay önce alınan kararı haber yaptılar

Anadolu Ajansı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın eski CHP milletvekili Eren Erdem hakkında verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasının onanmasını istediği yönünde bir haber servis etti. Avukat Onur Cingil, kararın iki ay önce alındığını belirterek "Haberin neden tekrar ortaya atıldığını anlamamakla birlikte manidar bulmaktayız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Anadolu Ajansı, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın CHP eski milletvekili Eren Erdem'e, "Silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasının onanmasının istediği haberini servis etti.

Eren Erdem'in avukatı Onur Cingil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söz konusu kararın 2 ay önce verildiğini ve kendilerinin de 1.5 ay önce karara itiraz ettiklerini duyurdu.

Erdem'in avukatı Cingil, "Haberin neden tekrar ortaya atıldığını anlamamakla birlikte manidar bulmaktayız! Korona sebebiyle Yargıtay faaliyete ara vermişken(!) Maksatlıca bu haberleri çıkaranlara sözümüz: Eren Erdem suçsuzdur! Masumiyeti süreç sonunda tescillenecektir. bütün ülke kamuyoyu da bilmektedir!" dedi.

EREN ERDEM: ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL'

Artı TV'de yayınlanan Haber Aktüel programına katılan Eren Erdem ise "Yargıtay şu anda kapalı. Tutukluluk gerektiren ve acil işler dışında dosyalar görülmüyor. Ben bir gariplik olduğunu düşündüm akabinde avukatları aradım. Uyap ve e-devlete baktılar ve bir değişikliğin olmadığını gördüler. Bunun neden böyle olduğunu anlamak mümkün değil. Ama öngörebildiğimiz şeyler var. Bir algı operasyonu olabileceğini düşünüyoruz. Özellikle cezaevi süreci ile ilgili yazan çizen insanlara yönelik rahatsızlık olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu anlamsız süreci açıkçası bizde şaşkınlıkla takip ettik. Şu anda biz Yargıtay'da dosyamızı bekliyoruz. Bu dosyadan da beraat edeceğimize inanıyoruz" diye konuştu.