Yeşilova Belediye Başkanı Şenel ve eşi taburcu edildi

Silahlı saldırı sonucu yaralanan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, taburcu oldu. Hastaneden çıkarken açıklama yapan Mümtaz Şenel, "Gösterilen ilgi ve destekten dolayı herkese teşekkür ediyorum. Evimde dinleneceğim" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Burdur'da evlerinde uğradıkları silahlı saldırıda yaralanan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile eşi Fatma Şenel tedavi gördükleri hastaneden taburcu edildi.

Burdur Devlet Hastanesinden bir yakınının koluna girerek çıkan Fatma Şenel, hastane önünde bekletilen otomobile bindi. Bir süre sonra Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel de sağlık çalışanlarının eşliğinde hastanenin önüne sedyeyle çıkarıldı.

Gazeteciler açıklama yapan Şenel, "Gösterilen ilgi ve destekten dolayı herkese teşekkür ediyorum. Evimde dinleneceğim" dedi. Sedyeden indirilen Şenel, aracın arka koltuğuna alındı. Şenel çifti daha sonra hastaneden ayrıldı.

Saldırıyla ilgili soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerden 2'si polis ekiplerince hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek yeniden emniyete götürüldü. Gözaltında bulunan 10 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, 20 Nisan'da kendilerini polis olarak tanıtan kişilerin silahlı saldırısında yaralanmıştı.

Silahlı saldırının, mülkiyeti belediyeye ait otelin ruhsatının "Kimlik Bildirme Kanunu'na aykırı hareket" nedeniyle kaymakamlığın bildirimi üzerine 15 Nisan'da Yeşilova Belediye Başkanlığınca iptal edilmesi nedeniyle yapıldığı belirtilmişti. Şenel, "Otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım" demişti. (BURDUR/AA)

Saldırıya uğrayan Mümtaz Şenel: 'Mesaj alındı' diye bağırınca ateş etmeyi bıraktıSaldırıya uğrayan Mümtaz Şenel: 'Mesaj alındı' diye bağırınca ateş etmeyi bıraktı