Dışişleri Bakanlığı, Acun Ilıcalı'dan yardım istedi

Dışişleri Bakanlığı Karayipler'de mahsur kalan Türkiyeli vatandaşlar için Acun Ilıcalı'dan yardım istedi. Acun Ilıcalı, mahsur kalanlar için uçak göndereceğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Yurt dışındaki Türkiye vatandaşlarını ülkeye getirmek için harekete geçen Dışişleri Bakanlığı'nın Karayipler'deki kişiler için Acun Ilıcalı'dan yardım istediği ortaya çıktı. TV8'deki 'Survivor Panaroma' programına 'Survivor'ın çekildiği Dominik'ten bağlanan Acun Ilıcalı, Karayipler'de mahsur kalanlara uçak göndereceğini söyledi.

Acun Ilıcalı özetle şöyle konuştu: "Karayipler'de mahsur kalan vatandaşlarımız varmış. Onlara bir şekilde uçak yollamaya çalışacağım. Teknik bir problem olmazsa uçak yollayıp onları Türkiye'ye göndermek istiyorum. Zor durumdalarmış, onu da öğrendim.  Bu konuda Dışişleri Bakanlığımız olağanüstü çalışıyor. Öyle bir Dışişleri Bakanımız var ki, kendisini şahsen tanıyorum ve kefil olabilirim. Sabahtan akşama kadar ülkemiz ve vatandaşlarımız için bir şey yapmaya çalışan biri kendisi.  Dışişlerinden beni aradılar, öyle haberim oldu. Çözüm için beni devreye sokmak istiyorlar. Burada Acun'u kullanmak istemek bile bir zekâ bana göre. Onları nasıl alırız onun derdindeyiz. Oraya THY gitmiyor. Hat yok, öyle olunca da uçak inemiyor. Çocuklar orada kalmışlar. Dışişleri Bakanlığı'ndan bana ulaştılar. Ben de konuya baktım. Onları kurtarmaya çalışacağız. İnşallah bayrama evlerinde olurlar."