Soylu: Acil durum yönetimine geçtik

Yetkinreport'un sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüsüne karşı alınan tedbirlerin sonuç vermeye başladığını söyledi. Soylu, 'ikinci dalga' ihtimaline karşı yeni kısıtlamalara başvurulabileceğini de belirtti.

DUVAR – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bakanlığının Covid-19 salgını nedeniyle 7/24 alarmda kalmayı gerektiren ‘Acil durum’ yönetimine geçtiğini söyledi. YetkinReport’un sorularını yanıtlayan soylu, alınan önlemlerin sonuç vermeye başladığını, ancak “ikinci dalganın” gelmesi ihtimaline karşı yeni kısıtlamalara başvurulabileceğini söyledi.

Büyükşehir merkezlerinde kısıtlamalara genel olarak uyulduğunu, sorunun şehirlerin çeperlerinde kaldığını vurgulayan Soylu, “Şu anda Türkiye nüfusunun neredeyse yarıya yakını, 40 milyon kadarı fiilen sokağa çıkmıyor zaten; ya yaş sınırı ya da rahatsızlıkları nedeniyle, sıkı önlemlere devam etmek zorundayız” dedi. Soylu, yeni önlemlere örnek olarak İzmir Karşıyaka’da ana caddenin yaya gezmesi dahil olmak üzere kapatıldığını, İstanbul Bağcılarda bir binanın tam karantinaya alındığını verdi. İçişleri Bakanı, şehirlerdeki durumu anlamak için yaptıkları özel araştırmanın sonuçlarını da anlattı.

SÖYLEŞİNİN TAMAMI