İBB: Maske takmayan toplu taşımayı kullanamayacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı "İnsanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak" önlemi kapsamında bir duyuruda bulundu. İBB Sözcüsü Murat Ongun, "Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır" açıklamasını yaptı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korona virüsü salgınına karşı Bilim Kurulu'nca tavsiye edilen önlemleri açıklaması yerel yönetimleri de harekete geçirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Erdoğan'ın açıkladığı, "İnsanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak" önlemi kapsamında bir duyuruda bulundu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yarından itibaren otobüs, metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarına yüzünde maskesi olmayan yolcular alınmayacaktır. Değerli İstanbulluların bu hassas konuda duyarlı olacaklarına şüphemiz yoktur" ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş da yasağa ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Yavaş şunları söyledi: "Bugün alınan karar neticesinde kentimizdeki tüm toplu taşıma araçlarında maskesiz yolcu alınmayacağını ve yarından itibaren ücretsiz maske dağıtımının başlayacağını bildirmek isterim. Bu zor günleri de sağlığımızı koruyarak atlatacak, #BirlikteBaşaracağız." (HABER MERKEZİ)