Didem Arslan Yılmaz 'troller' dedi, kampanya başladı

Didem Arslan Yılmaz'ın canlı yayında Prof. Mehmet Çilingiroğlu ile tartışmasını ve yaptığı açıklamayı gerekçe gösteren troll hesaplar Twitter'da Habertürk televizyonuna karşı kampanya başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Habertürk TV'de önceki gece yayınlanan programını kendisine yeterli süre verilmediğini öne sürerek terk eden Prof. Mehmet Çilingiroğlu'na yanıt verirken sosyal medyadaki trollere de tepki gösteren sunucu Didem Arslan Yılmaz'a karşı kampanya başlatıldı. Twitter'da 'Habertürk izlemiyoruz' başlığıyla yapılan paylaşımlarda Arslan Yılmaz hakkında, "Çilingiroğlu'nun konuşmasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklediği için kestiği", "kendisini solculara karşı koruyanlara troll dediği" ve "Habertürk TV'yi Halk TV yapmaya çalıştığı" gibi mesajlar yazıldı. Bu kampanyayı başlatanlar ise yine troll hesaplar oldu.

Habertürk'te yayınlanan "Türkiye'nin Nabzı" programının moderatörü Didem Arslan Yılmaz, kendisine yeterince söz verilmediğini öne sürerek programdan ayrılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu ile ilgili tartışmalara dün konuşma sürelerini açıklayarak yanıt verdi. Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programının önceki gece yayınlanan bölümünde Kaliforniya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, kendisine yeterince söz verilmediğini iddia ederek sunucu Didem Arslan Yılmaz'a tepki göstermiş, programı terk etmişti. Sözünün sürekli kesildiğini öne süren Çilingiroğlu, "Bilim Kurulu'nuz ne yapacaksa yapsın, Türkiye'den bu yüzden kaçtım" diyerek canlı yayını terk etmişti. Didem Arslan Yılmaz da bunun üzerine, "kendisi terk etmeseydi ben gönderecektim" dedi.

Twitter 20 bin sahte hesabı kapattıTwitter 20 bin sahte hesabı kapattı

Dün konuyla ilgili bir açıklama yapan Didem Arslan Yılmaz, Çilingiroğlu ile ilgili tartışmalara konuşma sürelerini ekrana getirerek yanıt verdi.

Çilingiroğlu'nun 45 dakika konuşarak diğer konuklardan daha fazla süre aldığını söyleyen Yılmaz, "Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu ABD'den katıldı. Sözünün kesildiğini söylemişti, konuşması 45 dakika. Erdoğan'la ilgili konuştuğunda sesini kesmedim" dedi. Açıklamasının devamında Çilingiroğlu'na da tepki gösteren Yılmaz, "Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Türkiye'yi terk edip 27 yıldır ABD'de sırça köşkünde yaşıyor. Burada Prof. Cemil Taşçıoğlu gibi ondan 10 misli değerli hekimler şehit oluyor. 600'ü enfekte olmuş durumda. Türkiye'yi sevme konusunda buradaki hekimlerimize kimse oralardan, ABD'den ders vermeye kalkmasın" ifadelerini kullandı. Yılmaz, "Ama hangi ruh halinde olduğunu bilemediğim Çilingiroğlu buna rağmen yayını terk ettiyse oturup ağlayacak halimiz yoktu" dedi.

'İZLEYENLER ANLAYACAKTIR'

Didem Arslan Yılmaz, Çilingiroğlu'nun hükümeti öven sözleri nedeniyle tartışma çıktığı iddialarını da yalanlayarak, "Bazı sosyal medya trolleri hükümeti övücü ifadeler kullandığı için kavga ettiğimizi ileri sürerek şahsıma saldırmışlar. Dün akşamki yayını izleyenler, bunun iftira ve yalan olduğunu kolayca anlayacaklardır" şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)