Türkiye'nin korona virüsü haritası

Korona virüsü istatistiklerinin il il açıklanmasıyla bu konuda hazırlanan Türkiye haritasında, her 100 bin kişideki vaka sayılarında Isparta birinci, İstanbul ikinci, Konya üçüncü, Rize dördüncü sırada.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın korona virüsü vaka ve ölümlerini iller bazında açıklamasının ardından, istatistikleri yansıtan Türkiye haritaları hazırlandı. Nüfusa göre 100 bin kişiye göre vaka sayısı dağılımında ilk sırayı Isparta alıyor.

Twitter'daki Şehir Hakkı @sehirhakki hesabında, "Türkiye'deki koronavirüs vaka verilerini (1 Nisan) şehir nüfuslarına (2019) oranlayarak yeniden haritaladım. İlk harita toplam vaka sayısı, ikincisi ise her 100.000 kişideki vaka sayısı dağılımını gösteriyor" mesajıyla haritalar paylaşıldı. Nüfusa oranla Isparta'da vaka sayısının İstanbul'dan yüksek olması dikkat çekti. AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, kentteki 268 corona virüs vakasının 245’inin yurt dışı dönüşü misafir edilen kişiler olduğunu söylemişti. Umreden dönenlerin bir kısmı Isparta'da karantinaya alınmıştı. Sıralamada üçüncü Konya, dördüncü ise Rize oldu.

Koca, illere göre vaka ve ölü sayısını açıkladıKoca, illere göre vaka ve ölü sayısını açıkladı