Tabip Odası Başkanı: İzmir'de 918 vaka tespit ettik

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'deki korona virüsü vaka sayısının 853 olduğunu açıkladı. İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, bakanlığın sadece testi pozitif çıkanları açıkladığını, kendilerinin ise 918 vaka tespit ettiklerini belirtti.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, İzmir'deki vaka sayısının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığından fazla olduğunu belirtti.

Bakan Koca, illere ilişkin de sayılar verdiği açıklamasında, İzmir'de 853 korona virüsü vakası olduğu ve 18 kişinin yaşamını yitirdiği belirtmişti. Bakan Koca’nın açıklamalarını değerlendiren İzmir Tabip Odası Başkanı Funda Barlık Obuz, 918 vaka tespit ettiklerini ve bunun 100’nün sağlık çalışanı olduğunu belirtti.

“Bakanlığın açıkladığı veri sadece testleri pozitif kişilere yönelik” diyen Obuz, bu nedenle ildeki vakaların daha yüksek olduğunu tahmin ettiklerini belirtti.

MALZEME SIKINTISI GİDERİLİYOR

Obuz, sağlık çalışanlarının malzeme sıkıntısını giderilmeye başladığını da açıkladı. Obuz, “Devlet iş yerleri ve fabrikalardaki çalışmama koşullarını da sağlayabilirse, katı bir şekilde hareketlilik azaltılabilirse önemli bir mesafe kat edilebilir" dedi. (HABER MERKEZİ)