'Sendikalı ol' çağrısı yapan gazeteci Timur Soykan çıkarıldı

Demirören Medya, sendika hakkı için mücadele eden Posta Gazetesi Haber Müdürü Timur Soykan'ı işten çıkardı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Sendikalı çok sayıda gazetecinin işine son verilen Demirören Medya'da, sendika hakkı için mücadele eden Posta Gazetesi Haber Müdürü Timur Soykan da işte çıkarıldı.

Gazeteci Soykan, kendi hazırladığı esprili afişlerle gazetecileri sendikaya üye olmaya davet ediyordu. Timur Soykan, bianet’e yaptığı açıklamada da gazetecilere seslendi, “Herkes sendikalı olsun” dedi. Son olarak da tutuklanan gazeteciler için hazırladığı afişleri paylaşmış, sosyal medyadan da şunları yazmıştı:

“Gazeteci arkadaşlarımız hapisteyken hiçbirimiz özgür değiliz. Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel, Hülya Kılınç'ın yer aldığı afişler Demirören Medya'da. Gazetecilere Özgürlük.”

Üyesi olduğu Disk Basın İş de konuyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Demirören Medya'da gazetecilerin sendika hakkı için mücadele eden, üyemiz, Posta Gazetesi Haber Müdürü Timur Soykan "Gazeteci arkadaşlarımız hapisteyken hiçbirimiz özgür değiliz. Timur Soykan’ın ödenmeyen hakları için işverene açtığı dava devam ediyor. Tüm baskı ve tehditlere karşın hapisteki gazeteci arkadaşlarımızın özgürlüğü için ve gazetecilerin sendikal örgütlenme hakkı için mücadeleye devam edeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)