Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a: Yalanı yalanla savunan Ahmet

Ahmet Hakan ve Fatih Altaylı arasındaki reyting polemiği, karşılıklı yazılarla bugün de sürdü. Hakan, "Al bak, CNN Türk hangi kategoride nasıl birinci olmuş?" derken, Altaylı'dan hemen yanıt geldi: "Yalanı yalanla savunan Ahmet..."

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'nin 'yanlı yayınları' gerekçesiyle boykot ettiği CNN TÜRK'ün reytingleri, Ahmet Hakan'ın iddialarıyla yeniden gündemde... Ahmet Hakan önceki gün köşesinde, şubat ayında AB diliminde CNN Türk'ün en çok izlenen haber kanalı olduğunu iddia etti ve "Sadece şu rakamı verilip çekiliyorum: Şubat ayında, AB grubunda, ‘prime time’ denilen, akşam en çok ekran başında olunan saat dilimlerinde haber kanalları içinde birinci oldu CNN Türk. NOT: AB grubu demek, eğitim düzeyi en yüksek kesim demek” diye yazdı.

Ahmet Hakan'ın bu iddiasına yanıt ise Habertürk'ten Fatih Altaylı'dan geldi. Hakan'ı 'palavracı' olmakla eleştiren Altaylı, "Yıllardır televizyon dünyasında bu konuda kimse yalan yazmaz. Çünkü yazamaz. Bir saniyede ortaya çıkacak bir yalandır çünkü ölçümler herkese gider. TV dünyasında yönetici iseniz bir tuşla önünüze gelir. O yüzden de bir damla utanması olan kimse böyle bir palavrayı yazmaz. Ahmet Hakan’ın yazdığının külliyen palavra olduğunu tüm televizyoncular biliyor. Çünkü bu beyefendinin dediğinin aksine şubat ayında CNN Türk ne AB ne de başka bir grupta birinci. Şubat ayında CNN Türk’ün ortalama izlenme payı 1,53. NTV’nin 1,51. Habertürk’ün ise 2,02.” dedi.

Ahmet Hakan ise Altaylı'ya bugünkü köşesinde “Al bak, CNN Türk hangi kategoride nasıl birinci olmuş?” başlıklı yazısıyla karşılık verdi. Hakan "Geçen gün veriyi yazdım. Bir sürü tip, ortaya koyduğum bu veriyle kavga ediyor. Veriyle bile kavga edecek denli bir akıl mantık dışılık söz konusu yani ülkemizde.  Bu da verinin ayrıntıları... İşte Şubat ayı AB Grubu Prime Time sonuçları: Buyurun bununla da kavga edin" diye yazarak, şu tabloyu paylaştı:

ALTAYLI  YARINI BEKLEMEDEN YAZDI

Altaylı ise bu yazının ardından yarını beklemeden, "Yalanı yalanla savunan Ahmet" başlıklı yazıyla karşılık verdi. Altaylı'nın yazısı özetle şöyle:

Bak Ahmet Hakan kardeşim.

Bizi ahmak yerine koyma, başkalarının zekası ile aklı ile alay etme. Çünkü sonunda kendi zeka seviyen ortaya çıkar.

Önceki gün “Şubat ayında CNN Türk AB grubunda ratinglerde birinci” diye yalan yazıyorsun.

Ben kalkıp yalancılığını ortaya koyunca bir belge yayınlıyorsun ve “İşte belgesi” diyorsun.

Bunca yıl televizyonculuk yaptın. Bunca zamandır öğrenemedin mi, yoksa nasıl olsa yutarlar diye mi yapıyorsun!

O gösterdiğin belgeyi kimse okuyamıyor mu zannediyorsun.

Önce şunu söyleyeyim.

Yayınladığın tablo bir güne ait, 29 Şubat’a. Corona tedavisi için kelle paça tarifi verdiğiniz güne. Benim de zaten 2 gün birinci oldular dediğim günlerden birine.

Ayrıca günün içinde hoşuna giden bir zaman dilimini seçip “Bak burada biz birinciyiz” demeye çalışıyorsun.

Yarın öbür gün de sabah saatlerinde bir yer seçip “Bak sabah toplumun en kalabalık kesimi olan DE grubunda sabah 07.00’de biz birinciyiz” mi diyeceksin!

NOT: Bu arada şunu da söyleyeyim Şubat ayının kesin verilerini TİAK henüz yayınlamadı. Ayın 8’inde yayınlayacak.

*

Şubat ayında TİAK’ın henüz kesinleştirmediği verilere göre durumu aktarayım meraklısına:

AB Grubu Tüm gün:

Habertürk: 2,02

CNNTürk: 1,53

Total izleyici tüm gün:

Habertürk: 1,17

CNNTürk: 1,13

AB Grubu 20:00-23.00 saatleri arası:

Habertürk: 1,39

CNNTürk: 1,31

(HABER MERKEZİ)