Demirtaş ve Zeydan'dan HDP'ye kutlama

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, depremde 9 kişinin öldüğü Başkale için dayanışma mesajı gönderdi. Ayrıca Demirtaş ve Abdullah Zeydan HDP'nin dün gerçekleştirilen kongre sonrası seçilen yeni yönetimi de kutladı.
Abdullah Zeydan (solda) Selahattin Demirtaş (sağda)

DUVAR – HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden depremde 9 kişinin öldüğü Van’ın Başkale ilçesi için taziye mesajlarını iletti. Ayrıca Demirtaş tutuklu bulunan koğuş arkadaşı eski Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’la birlikte dün HDP’nin kongresinde seçilen yeni yönetimi de kutladı.

Demirtaş ve Zeydan’ın kongre sonrası mesajı şöyle: “HDP’nin 4. Olağan Kongresi’ni büyük coşku ve kararlılıkla sahiplenen tüm halkımıza yürek dolusu teşekkürlerimizi iletiyor, hepinizi hasretle kucaklıyor, öpüyoruz. Eş Genel Başkanlarımızı ve parti yönetimini de kutluyor, başarı ve dayanışma dileklerimizi iletiyor, önceki yönetimi de şükranlarımızı sunuyoruz. Bu muhteşem kongre için emeği geçen herkese binlerce selam olsun, yolun açık olsun HDP.”

Demirtaş, Twitter hesabından Başkale için de, “Deprem nedeniyle Başkale halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ağır kış koşullarında felakete maruz kalanlara en güçlü dayanışmayı göstereceğine inanıyor, herkese selamlarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)