Cezaevindeki Elif Kısa hastaneye kaldırıldı

Elbistan'da 3 Aralık’ta eşi Ali Kısa ile gözaltına alındıktan sonra “örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek” iddiası ile tutuklanan 65 yaşındaki Elif Kısa’nın tutuklu bulunduğu Elbistan E Tipi Kapalı Cezaevi’nden hastaneye kaldırıldı. Bugün görüş için cezaevine giden oğlu Ahmet Kısa, annesinin hastaneye kaldırıldığını öğrendi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR -  Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde HDP yöneticisi olan 65 yaşındaki Elif Kısa sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. İki engelli çocuğu Kısa'nın serbest bırakılması için birçok kampanya başlatılmıştı.

Kısa'nın konuşma engelli oğlu Ahmet Kısa, annesinin hastaneye kaldırıldığını sosyal medyadan duyurdu. Kısa yaptığı paylaşımda, "Canlar bugün cezaevine gittik ama melek annem ile görüşemedik. Melek annem yine hasta olmuş hastaneye götürmüşler. Allah'ım anneme bir şey olmasın neden bize bunu yaşatıyorlar? Öğleden sonra gelin dediler. Görüşürüz umarım..." dedi.

Kısa öğleden sonra annesini gördüğünü söylerken sağlık durumuyla ilgili şu bilgileri paylaştı: "Canlar çok şükür melek annemi gittik gördük .benzi solmuştu baya Dalgın surat ama bizim için güçlü durmaya çalışıyor onu gördüm annemde Kırmızı kalpson açık görüşte resim çekmiştik onları aldık .anneme dedim elini cama koy ,annemin elini öptüm alnıma verdim.herkese çok selam gönderdi" ifadelerini kullandı.

HDP yöneticisi annesi tutuklandı, engelli oğlu onu arıyorHDP yöneticisi annesi tutuklandı, engelli oğlu onu arıyor