Gülsüm Elvan: Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi

Gezi Parkı eylemleri sırasında polis kurşunuyla ölen Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan da Silivri'deydi. Gülsüm Elvan, "Çok mutluyum, umutluyum. Gezi yargılanamaz. Masumiyetti gezi. Biz devam edeceğiz mücadelemize. Bugün o kadar mutluyuz ki.... Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Gezi Davası'nın karar duruşması sırasında son savunmasını yapan Mücella Yapıcı şöyle konuşmuştu: "Suç işlediğim kanaatinde değilim ki benim için suç değil onurdur. Savcılık suçlamalarını gerekçesiz olarak iddianameye çevirmiş. Tüm suçlamaları ve bu iddianameyi reddettim demişim. Şimdi savunmamı istiyorsunuz. Ne değişti? Tuhaf ve trajik. Ben yerli yerindeyim. Ama sürekli siz değişiyorsunuz. Ben hep yerimdeyim, hep haklıyım ve aynı savunmayı tekrarlıyorum. Yargılandım… Kesinleşen beraat kararımı okuyayım mı size?” diyerek daha önce almış olduğu beraat kararının gerekçeli kararını okumuştu.

Yapıcı sözlerine şöyle son vermişti: “Gezi direnişi yargılanamaz. Bir örgütü, lideri yoktur. Ben burada canlarını kaybeden 8 çocuğun ve göz nurunu kaybeden bütün dostlarımın önünde saygıyla eğiliyorum. Buyrun hüküm sizindir.”

Yapıcı’nın bu sözlerinin ardından Gezi Parkı eylemlerinde çocuğu Berkin Elvan’ı polisin attığı biber gazının başına isabet etmesiyle kaybeden Gülsüm Elvan, Yapıcı’yı ağlayarak ayakta alkışlamıştı. Beraat karanın verilmesinin ardından sevince boğulan Gülsüm Elvan "Çok mutluyum, umutluyum. Gezi yargılanamaz. Masumiyetti gezi. Biz devam edeceğiz mücadelemize. Bugün o kadar mutluyuz ki.... Kaybettiğimiz çocuklarımızın umudu geri geldi" diye konuştu.