'Çok yatır çok kazan' deyip kaçtı, Gürcistan'da gözaltına alındı

'Çok yatır, çok kazan' sloganıyla kurduğu şirket aracılığıyla yaklaşık 30 bin kişiyi dolandıran ve yurt dışına kaçtıktan sonra kırmızı bültenle aranan Atakan A. Gürcistan'da gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İzmir'de 'Çok yatır, çok kazan' sloganıyla kurduğu şirket üzerinden yaklaşık 30 bin kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan Atakan A., Gürcistan'da gözaltına alındı.

'Saadet zinciri' yöntemiyle dolandırıcılık yapan Atakan A.'nın Gürcistan'da olduğu bilgisi üzerine bu ülkedeki güvenlik güçleriyle irtibata geçildi. A.'nın Batum'da bir evde saklandığının tespit edilmesi üzerine düzenlenen ortak operasyonda gözaltına alınan A.'nın Türkiye'ye iade süreci de başlatıldı.

YÜKSEK GELİR VAADİ

'Epitelyum internet reklamcılığı' olarak bilinen ve yüksek kâr payı vaadiyle Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin vatandaştan 10 milyon liranın üzerinde parayı hesabına aktardıktan sonra yurt dışına kaçtığı tespit edilen Atakan A.'nın, Türk makamlarının başvurusu üzerine bir süreden beri kırmızı bültenle arandığı öğrenildi. Kamuoyunda 'İkinci tosuncuk vakası' olarak bilinen olayda, 'Çok yatır çok kazan' sloganı ile kandırılan katılımcılara belli bir ücret karşılığında 'reklam paketi' satılıyor ve yüksek kâr vaadinde bulunuluyordu. (HABER MERKEZİ)