CNN Türk Genel Müdürü Murat Yancı: Yansız yayın yapıyoruz

CHP'nin boykot kararı aldığı CNN Türk'ün Genel Müdürü Murat Yancı, tarafsız yayın yaptıklarını ileri sürerek CHP’lilerin programlarda görüşlerini özgürce dile getirdiklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - CHP'nin yönetim organı MYK, Demirören Holding'e satıldıktan sonra iktidar yanlısı haberler yapan ve CHP'ye yönelik suçlamaları tek taraflı olarak veren CNN Türk'ün boykot edilmesi kararı aldı. kamuoyuna CNN Türk'ü izlememe ve sosyal medya hesaplarını takip etmeme çağrısı yapılırken partililerin de CNN Türk'teki programlara çıkması yasaklandı. Bu çağrının ardından CNN Türk'ün sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayıları hızla düşmeye başladı.

CNN Türk'ten CHP'ye 'Bizi boykot etmeyin' ziyaretiCNN Türk'ten CHP'ye 'Bizi boykot etmeyin' ziyareti

Independent Türkçe'den Ali Kemal Erdem'e konuşan CNN Türk Genel Müdür Murat Yancı kendilerinin tarafsız, objektif gazetecilik yaptıklarını ve CHP’lilerin kanallarında görüşlerini özgürce ifade ettiklerini söyledi. CHP'nin suçlamalarını reddedden Murat Yancı boykot kararının açıklanmasından bir gün önce görüşmek için gittiği CHP Genel Merkezi'nde kendisinden özür talep edilip edilmediğine dair bir açıklama yapmadı. Yancı, CNN Türk olarak işlerini düzgün ve objektif bir şekilde, taraf olmadan yapmaya devam edeceklerini söyledi.

CHP'yi CNN Türk'ü boykot etmeye götüren süreç 31 Mart seçiminde başladıCHP'yi CNN Türk'ü boykot etmeye götüren süreç 31 Mart seçiminde başladı

Kılıçdaroğlu: CNN Türk izlemenize gerek yokKılıçdaroğlu: CNN Türk izlemenize gerek yok

CHP'den boykot: CNN Türk eriyorCHP'den boykot: CNN Türk eriyor

İmamoğlu, CNN Türk'e çıkmayacakİmamoğlu, CNN Türk'e çıkmayacak