Sol Parti, Ensar Vakfı önünde eylem yaptı

Sol Parti üyesi gençler Ensar Vakfı'nın Kadıköy şubesinin önünde 'Bu rezil düzenin her yanından pislik akıyor! Doğalgaz el yakıyor! Paramız Ensar’a gidiyor!' pankartı açtı. Grup binaya yumurta attı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Başkentgaz’ın, Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na 8 milyon dolar aktardığının ortaya çıkmasının ardından Sol Parti, vakfın Kadıköy şubesinin önünde protesto eylemi yaptı.

Sol Partililer, “Bu rezil düzenin her yanından pislik akıyor! Doğalgaz el yakıyor! Paramız Ensar’a gidiyor!” pankartı açarak şu açıklamayı yaptı: “Doğalgaza yapılan zam üstüne zamlarla faturalar cep yakıyor. Anlaşılıyor ki, kabaran faturalarımızın nedenlerinden birisi de (gizli) Ensar vergisi. İktidardan ihale alan şirketler halkı soyarak; ihale bedeli olarak paralel vakıflara para aktarıyor ve bunu da Kızılay gibi bir yardım kuruluşunu paravan olarak kullanıp vergiden de kaçarak yapıyorlar. İktidar kirli ve karanlık ilişkiler ağında yüzüyor, bu ortaya çıkan ise buzdağının görünen yüzünden başkası değil. Her yanından pislik akan bu rezil düzene mahkum da razı da değiliz. Birlikte temizleyebiliriz, temizleyeceğiz!”

Açıklama ve sloganların ardından Sol Partili gençler ellerindeki yumurtaları Ensar Vakfı'nın Kadıköy şubesine fırlattı. (HABER MERKEZİ)