Acun Ilıcalı: Soylu ile konuşmamıza anlamlar yüklemeyin

Acun Ilıcalı'nın Bakan Süleyman Soylu ile yaptığı konuşma gündem oldu. Ilıcalı, "Yayınımıza bağlanan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığımız konuşmamıza başka anlamlar yüklenmesini şaşkınlıkla karşılıyorum” dedi. 

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- 6.8'lik Erzincan depreminin ardından düzenlediği yardım kampanyası ile 73 milyon TL toplayan Acun Ilıcalı, o gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü ve toplanan paraların sadece depremzedeler için kullanılmasını istedi. Ilıcalı, yaptığı açıklamayla Soylu ile yaptığı konuşmaya, başka anlamlar yüklendiğini belirterek tepki gösterdi. Ilıcalı, "Süleyman Soylu ile konuşmamıza anlamlar yüklemeyin" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de canlı telefon bağlantısı yapan Ilıcalı, Bakan Soylu’ya “Sizden bir ricam var. Kampanyadaki önemli miktarı ki sizin bazı şeyleri yapacağınızdan asla bir şüphem yok ama depremzedelerin şartlarının daha iyi olmasına kullanılmasını rica ediyoruz” demişti. Ilıcalı’nın bu sözleri gündem oldu.

Acun Ilıcalı Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve konuşulanları şaşkınlıkla karşıladığını yazdı. Ilıcalı “Pazar akşamı ülkece çok anlamlı bir kampanyayı hayata geçirdik. Böyle anlamlı bir gecede paylaşılan bu kadar güzellik varken, yayınımıza bağlanan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığımız konuşmamıza başka anlamlar yüklenmesini şaşkınlıkla karşılıyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)