Depremde yaralanan Toros, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kedisi olacak

Elazığ’daki depremde enkazdan yaralı çıkarıldıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla sahiplenilen kedi, Antalya’ya getirildi. Başkan Muhittin Böcek, tedavi altına alınan kediye "Toros" ismini verdi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Elazığ'da meydana gelen depremde bölgede yardıma giden Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, enkazdan yaralı çıkarılan ve sahibi bulunmayan bir kediyi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Antalya'ya getirdi. Ekip, Başkan Böcek’in sahiplendiği yaralı kediyi de yanlarında getirdi. Böcek'in "Toros" ismini verdiği kedinin tedavisi belediye veterinerinde sürüyor.

.

BELEDİYENİN KEDİSİ OLACAK

Belediyenin İtfaiye Arama Kurtarma ekibini karşılayan Böcek, ekibe deprem bölgesindeki çalışmaları nedeniyle teşekkür ederek plaket verdi. Böcek, kurtarılan kedi ile ilgili, “Adını Toros koyduk ve şu an itibariyle tedavisi başladı. Belediyemizin kedisi olacak. Kedimize sahip çıkacağız. Hayvanseverlerimiz endişelenmesin” dedi.

Toros'un tedavisi devam ediyor.

Böcek, depremde ölen 41 kişi için baş sağlığı diledi ve çalışmaya katılanlara, yardım verenlere teşekkür etti: "Şu anda itfaiye arama kurtarma ekibimiz Antalya’ya geri döndü. Hala deprem bölgesinde mobil aşevimiz yardımlarına devam ediyor. Allah bundan sonra böylesi afetler göstermesin." (ANKA)