Tutuklu kadın gazeteciler için kitap kampanyası

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, tutuklu gazeteciler için kitap kampanyası başlattı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Tutuklu gazeteciler Melike Aydın, Ruken Demir ve Sadiye Eser henüz mahkemeye çıkartılmadı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) avukatlarının, cezaevine yaptığı ziyarette ise gazeteciler,  kitap sıkıntısı yaşadıklarını iletti.

Ziyaretin ardından TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu, tutuklu gazeteciler için kitap kampanyası başlattı.

TGS Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu'nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Melike Aydın ve Ruken Demir 63 gündür İzmir Şakran, Sadiye Eser 49 gündür İstanbul Bakırköy Cezaevi’nde tutuklu. Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ+ Komisyonu olarak daha ne kadar cezaevinde tutulacakları belli olmayan kadın gazeteciler için kitap kampanyası başlatıyoruz.

Aydın, Demir ve Eser henüz hakim karşısına çıkarılmadı. Duruşma tarihleri dahi belli değil. Bu üç kadın gazeteci meslektaşımız nezdinde haber yaptıkları için tutuklanan tüm gazetecilerin serbest bırakılmasını istiyoruz. Meslektaşlarımız serbest kalana, gazeteciler özgürlüklerine kavuşana kadar mücadelemiz devam edecek.

Kampanyaya katılmak ve kadın gazeteciler ile dayanışmayı büyütmek için siz de kitaplarınızı sendikamız adresine gönderebilirsiniz: Türk Ocağı Cad. Basın Sarayı Kat:2 Cağaloğlu İstanbul."

(HABER MERKEZİ)