Siyanürle ölen kardeşlerin elektriğini kesen CK Boğaziçi'ne ceza

Fatih'te ölü bulunan kardeşlerin evinde elektriğin kesilmesi üzerine başlatılan soruşturma sonuçlandı. CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş. asli kusurlu sayılarak 888 bin 397 lira idari para cezası kesildi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul'un Fatih ilçesinde siyanürle vefat eden dört kardeşe ait evin elektriğinin kesilmesi üzerine Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) CK Boğaziçi Elektrik Perakende Satış A.Ş.'ye 888 bin 397 lira idari para cezası verdi. Şirket asli kusurlu sayıldı.

6 Kasım'da evlerinde ölü bulunan kardeşlerin ölümü sonrası eve gelen şirket yetkilileri gecikmiş borç sebebiyle elektriği kesmiş bu durum gündem olmuştu. EPDK'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, intihar ettikleri üzerinde durulan kardeşlerin elektriğinin kesilmesine ilişkin CK Boğaziçi hakkında soruşturma başlatıldığı anımsatıldı.

'DUYARLI VE TİTİZ OLMALIYDILAR... TÜKETİCİYİ ÜZENİ BİZ DE ÜZERİZ'

Açıklamada soruşturmanın sonucuna ilişkin değerlendirmelerine yer verilen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, CK Boğaziçi Elektrik'in olayda asli kusurlu olarak tespit edildiğini ifade ederek şunları ifade etti:

"Şirkete 888 bin 397 lira idari para cezası uygulanmasına ve yine mevzuata aykırı fiilde bulunduğu tespit edildiği için ihtar yaptırımı uygulanmasına karar verildi. Bizim şirketlere her zaman verdiğimiz mesaj, vatandaşlarımıza hizmet verirken daima duyarlı ve titiz olmaları yönünde. Aksi halde 'Tüketiciyi üzeni biz de üzeriz' diyoruz. 6 Kasım'da yaşanan acı olay ve ardından ilgili meskenin elektriğinin kesildiğini görmek hepimizi derinden yaraladı. Kayıtsız kalmamız, seyirci kalmamız beklenemezdi. Aslında bu soruşturma ve ceza bütün enerji sektörüne verilmiş bir mesajdır aynı zamanda. Bu sektörde görev yapan yöneticisinden, sahadaki personeline herkes vazifesini yaparken hassas davranmakla mükelleftir. Umuyorum ki bir daha böyle bir olay yaşamayız. Umuyorum ki biz de EPDK olarak bir daha böyle bir ceza vermek zorunda kalmayız."

Dört kardeşin ölümü: Oya Yetişkin hakkında 21 icra takibi çıkarılmışDört kardeşin ölümü: Oya Yetişkin hakkında 21 icra takibi çıkarılmış

4 kardeş evlerinde ölü bulundu4 kardeş evlerinde ölü bulundu