AK Partili başkanın ilk icraatı odasını ve aracını zırhla kaplatmak olmuş

Görevden alınan AK Parkili eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yerine gelen Zekai Kafaoğlu ilk iş makam aracını ve makam odasını zırhla kaplatmış. Aracın ve odanın zırhlanması için toplam 221 bin TL'lik ödeme yapılmış.  
Zekai Kafaoğlu'nun (soldan ikinci) zirhla kaplattığı odasındaki toplantı salonu.

 

DUVAR – AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur Kasım 2017’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle görevden ayrılmak zorunda kalmıştı. Kasım 2017’de görevinden ayrılırken Uğur, “Yolsuzluğunuz yok, usulsüzlüğünüz yok, başarısızlığınız yok, FETÖ bağlantınız yok ama ailenize ve evinize kadar ulaşan tehditler, katlanacak bir durum olmanın ötesine geçmiştir” demişti.

Ahmet Edip Uğur’un yerine Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu seçilmişti. 2017 yılının Kasım ayında göreve gelen ve yerel seçimlere kadar toplam 16 ay görev yapan Zekai Kafaoğlu’nun ilk icraatlarından birinin makam odası ve makam aracını zırhla kaplatmak olduğu ortaya çıktı.

İHALEYE TEK ŞİRKET GİRDİ

Zekai Kafaoğlu kasım ayında göreve geldikten beş ay sonra “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Makam Odası ve Makam Aracının Zırhlama Hizmet Alımı” ihalesine çıkıldı. Haziran ayında ihale sonuçlandı. İhaleye katılan tek şirket olan “Oset Savunma Sanayi Zırh Teknolojileri Anonim Şirketi” 173 bin TL teklifle kazanan firma oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne işin maliyeti ise 221 bin 166 TL 66 kuruş olarak kayda geçti. İhaleyi kazanan şirketin referansları arasında Cumhurbaşkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü dahil pek çok kamu kuruluşu yer alıyor. (ANKA)