Erdoğan'dan gazeteciler için mesaj

Erdoğan'dan Çalışan Gazeteciler mesajı: Kısıtlanmayan medya demokrasinin koşuludur.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan bir mesaj yayınladı. Basın çalışanlarının gününü tebrik eden Erdoğan mesajında, "Ülkemiz, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır" dedi.

'MEDYA ÇALIŞANLARININ TARAFSIZLIĞI ÖNEMLİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Çok sesli, etkin, herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirebilen medyanın varlığı, demokratik ve şeffaf toplumun olmazsa olmaz koşuludur. Ülkemiz, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeye uyum sağlayan yazılı ve görsel basın, sosyal medya ve internet gazeteciliği alanlarında dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu aşamada sağlıklı bir kamuoyunun varlığı için medya çalışanlarımızın tarafsız ve doğru bilgilendirme hususlarındaki hassasiyetleri ve meslek ahlakını gözeten çalışmaları daha da önem kazanmaktadır" ifadelerini kullandı.

"Ülkemiz, demokrasimizin kesintiye uğradığı ve gelişme yolunda önüne engeller çıkarılan dönemlerden geçmiştir" diyen Erdoğan, "Basınımızın ve tüm toplumumuzun, bu sürecin olumsuz etkilerinden kurtulması uzun zaman almıştır" dedi.

'MEDYAMIZIN KARANLIK ODAKLARA ENGEL OLACAĞINA İNANIYORUM'

Erdoğan "Medyamızın, yaşanan olumsuzluklardan çıkardıkları dersler ışığında, toplumsal hassasiyetleri dikkate alarak, karanlık odakların amaçlarına ulaşmasına engel olacaklarına, millet iradesini hiçe sayan vesayetçi anlayışlara artık itibar etmeyeceklerine ve halkımızı doğru ve tarafsız bilgilendirme görevini layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum" ifadelerinin ardından, "Basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken vefat eden basın mensuplarına Allah'tan rahmet diliyor, bu vesileyle tüm basın çalışanlarını en kalbi duygularımla selamlıyorum" cümleleriyle çalışan gazetecilerin gününü kutladı. (HABER MERKEZİ)