İBB: Kurum'un 'İBB temsilcisi ÇED raporuna imza attı' ifadesi doğru değil

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Kanal İstanbul'un ÇED raporuna belediye temsilcisinin imza attığı açıklamasının doğru olmadığını belirtti. Ongun, "Katılım imzasının, ÇED Raporu imzası gibi sunulmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Kanal İstanbul'la ilgili ÇED (çevresel etki değerlendirmesi) toplantısına belediye temsilcisinin katıldığı ve olumsuz görüş bildirmeden tutanağı imzaladığı yönündeki sözlerinin doğru olmadığını belirtti.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn. Murat Kurum’un 'İBB temsilcisi ÇED raporuna imza attı' ifadesi doğru değildir. İBB, 28 Kasım’daki toplantıya katılmış ve tüm itirazlarını raporla açıkça sunmuştur. Katılım imzasının, ÇED Raporu imzası gibi sunulmasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kurum: Kanal İstanbul'un ÇED toplantısında İBB itiraz etmediKurum: Kanal İstanbul'un ÇED toplantısında İBB itiraz etmedi

İBB'nin açıklamasında da, 28 Kasım’daki toplantıya katılım sağlandığı ve itirazların rapor olarak sunulduğu belirtildi. Açıklamada, İBB’nin bakanlığa sunduğu itiraz raporları da paylaşıldı. İBB tarafından Çevre Koruma Müdürlüğü'ne 10 sayfalık, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na da 56 sayfalık iki rapor sunulduğu aktarıldı. (HABER MERKEZİ)