Tuncay Özkan: Sabah, yalancılıkta çığır açtı

Sabah Gazetesi, İzmir'de CHP'li Bayındır Belediyesi'nin, AK Parti'ye oy verdikleri için bir mahallenin yolunu asfaltlamadığını yazdı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Bayındır Belediyesi'nin AK Partili olduğunu belirterek "Sabah yalancılıkta çığır açtı!" diye tepki gösterdi.
Tuncay Özkan, Sabah gazetesinin yalan haberini eleştirdi.

DUVAR – Hükümete yakın Sabah gazetesi, “CHP’li Belediyeden skandal icraat, Ak Parti’ye oy verene asfalt yok” başlığıyla bir haber yayımladı.  Haberde “İzmir’de CHP’li Bayındır Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelerin yollarını astfaltlarken, Kızıloba Mahallesi’ni diğer mahalle ve ilçelere bağlayan yaklaşık 5 kilometrelik toprak yolu asfaltlamadı. Kış gelmesiyle yolların çamur içinde kaldığını anlatan mahalleli, son iki seçimde Ak Parti’ye oy verdikleri için belediyenin kendilerine hizmet vermeyerek cezalandırdığını öne sürdü” ifadesi yer aldı.

.

Sabah’taki haberde yer alan hatayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, twitter hesabından şu sözlerle açıkladı: “Sabah yalancılıkta çığır açtı! Yandaş Sabah gazetesi, AKP’ye ait olan Bayındır Belediyesi’ni CHP’li gibi gösterip ‘CHP’li belediyeden AKP’ye oy veren vatandaşlara hizmet yok’ diye haber yaptı. Allah yandaşın da zekisini versin! Yandaşlığı bile beceremiyorlar.” (HABER MERKEZİ)