Sungurlu Özel İdare Müdürü'nün paylaşımlarına muhalefetten tepki

Çorum'un Sungurlu ilçesinde görev yapan özel idare müdürü Erol Erkoç'un muhalefet partilerine yönelik paylaşımlarına CHP ve İYİ Parti tepki gösterdi. Erkoç, tepkilerin ardından paylaşımlarını sildi.

Google Haberlere Abone ol

Elvan Yılmaz

ÇORUM - Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç'un sosyal medya hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP’lilere yönelik paylaşımları tepki çekti. İYİ Partili Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, "Dizilere vermiş kendisini. Köyler hizmet alamıyor, muhatap bulamıyor" derken CHP Çorum Belediye Meclis Grup Başkanı Tuncay Yılmaz "Bu saygısızlığa halkımız her zaman haddini bildirmiştir" diye konuştu.

Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç, sosyal medya hesabından, Meral Akşener’e yönelik, “Meral hanım bende merak ediyorum. Size parti kurmayı kim söyledi? Seçimlerde FETÖ, Hadepkk ve CHP ile ittifak etmeyi kim söyledi?", CHP için de "Bu ülkede CHP kimi seviyorsa, kimin yanında ise sizler onun karşısında olun ki, iki dünyada kurtuluşa erersiniz" ifadelerini kullandı. Erkoç’un sosyal medya hesabında elinde keskin bir baltayla poz vermesi dikkat çekti.

BELEDİYE BAŞKANI ŞENER: KENDİSİNİ DİZİLERE VERMİŞ, KÖYLÜLER MUHATAP BULAMIYOR

Erol Erkoç’un bu paylaşımlarına CHP ve İYİ Partililer tepki gösterdi. İYİ Partili Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, "Allah akıl fikir verirken bizim özel idare müdürü dizilere vermiş kendisini. İdarecilik böyle yapılmaz diriliş Erol efendi. Köyler hizmet alamıyor, karşılarında muhatap bulamıyor. Bürokrasiye biraz daha ciddiyet gerekiyor" dedi.

CHP'Lİ YILMAZ: HALKIMIZ BU SAYGISIZLIKLARA HER ZAMAN HADDİNİ BİLDİRMİŞTİR

Paylaşımları eleştiren CHP Çorum Belediye Meclis Grup Başkanı Tuncay Yılmaz ise "İzmir’de Alevilerin evlerine işaret koyan zihniyetle bu nefret dolu yazıları yazanlar arasında hiçbir fark olmadığına eminim. Kendi koltuklarının bekasını CHP’lilere, Atatürkçülere ve Alevilere küfretmekte görenlerin sığınaklarının iktidar partisi olması çok üzücü" diye konuştu.

"Bu söylemlerin sahiplerine iktidar kol kanat gerdiği sürece ne Alevilik, ne Atatürkçülük hakkında söylediklerinde hiçbir samimiyetlerinin olmadığının ispatıdır" diyen Yılmaz, "Sadece oy devşirmek için yapılan bu saygısızlığa halkımız her zaman haddini bildirmiştir. Bu yazıyı yazan kişi AK Parti Çorum Milletvekili ile parti toplantısında partili gibi yer kapan Sungurlu İl Özel İdaresi Müdürü" ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI: SANA KİM NE VAAT ETTİ?

İYİ Parti Çorum Merkez İlçe Başkanı Erkan Yıldız da "Sungurlu Özel İdare Müdürü Erol Erkoç denen müptezel, sen kimsin kendini ne sanıyorsun. Sana kim ne vaat etti de Sayın Genel Başkanıma laf konuşuyorsun" dedi.

Erkoç, tepkilerin ardından paylaşımlarını sildi.