Kaftancıoğlu saldırıya uğrayan başörtülü kadınlarla görüştü: Her zaman yanınızdayım

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, saldırıya uğrayan iki başörtülü kadınla telefonda görüştü. Kaftancıoğlu, "Biz kadınlar düşüncelerimiz, inançlarımız, kıyafetlerimiz ve kimliklerimiz ne olursa olsun şiddetin ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman yan yana olmalıyız" dedi.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR- İstanbul Karaköy’de geçtiğimiz günlerde yolda yürüyen başörtülü 2 genç kadın, karşılarından gelen Berrak K.’nin yumruklu saldırısına uğradı.  Yaşanan çirkin olaya bir tepki de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi. Kaftancıoğlu, saldırıya uğrayan Feyza Yerlikaya ve Gamze İnce ile telefonda görüşerek yapılan saldırıya tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, "Kadın bir siyasetçi olarak bu ülkede yaşayan tüm kadınların hem fiziksel hem de psikolojik şiddet altında olduğunu görüyorum, biliyorum. Size yapılan da diğer tüm kadın kardeşlerimize yapılan her türlü şiddet de çağ dışı bir nefretin sonucudur" dedi.

'HER ZAMAN YANINIZDA OLDUĞUMU BİLMENİZİ İSTİYORUM'

Yerlikaya ve İnce’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Kaftancıoğl, 2 genç kadınla yaptığı telefon görüşmelerinde şunları söyledi:

"Toplumumuzu geren, kutuplaştıran bu saldırıyı kınıyorum ve her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Bundan sonraki süreçte de hukuksal ya da farklı meselelerle ilgili herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda bir telefon kadar yakınınızdayım. Biz kadınlar düşüncelerimiz, inançlarımız, kıyafetlerimiz ve kimliklerimiz ne olursa olsun şiddetin ve nefretin her türlüsüne karşı her zaman yan yana olmalıyız.

Çağdaş bir toplumda kadınların istedikleri gibi giyinebilme özgürlüğü vardır. Bizler de bu özgürlüğü savunmak ve büyütmek için mücadelemize devam edeceğiz. Yaşanan acı olayla ilgili asla yalnız olmadığınızı unutmayın. Hep birlikte kadınlara yönelik şiddeti de toplumda yaratılan öfke ve nefret dilini de yeneceğiz."

Gamze İnce ve Feyza Yerlikaya da kendisini telefonla arayarak destek ve dayanışma mesajlarını paylaşan Kaftancıoğlu’na bu süreçte sessiz kalmayarak kendilerine destek olduğu için teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)