Aynı aileden ikisi çocuk dört kişi ölü bulundu

İkisi çocuk dört kişilik aile evlerinde ölü bulundu. Antalya Valiliği evde kimyasal madde kokusu olduğunu açıkladı.

DUVAR İstanbul’un ardından Antalya’da da aynı aileden dört kişi evlerinde ölü bulundu. Ölenlerden ikisi çocuk.

Ailenin yakınları haber alamayınca eve gelen polis ekipleri, beş yaşındaki Ali Çınar, dokuz yaşındaki Ceren, 38 yaşındaki anne Sultan ve 36 yaşındaki baba Selim Şimşek’in cesedini buldu.

Selim Şimşek’in bir süredir işsiz olduğu ve yaşadığı sıkıntıları anlatan bir not bıraktığı belirlendi. El ele tutuşan baba ve çocuklarının cesedi evin salonunda, annenin cesedi ise banyoda bulundu.

Ali Çınar, Selim ve Ceren Şimşek.

Sekiz katlı apartman tahliye edilirken olay yerine Afyonkarahisar’dan KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler) ekibi çağrıldı. Sokak trafiğe ve yaya geçidine kapatıldı.

VALİLİK: KİMYASAL MADDE KOKUSU ANLAŞILDI

Antalya Valiliği yaptığı açıklamada, “Yapılan ilk incelemede, olayın intihar olabileceği değerlendirilmiş, ikamette menşei belli olmayan kimyasal madde kokusu olduğunun anlaşılması üzerine ilgili birimlere haber verilmiştir. Nöbetçi cumhuriyet savcısı, AFAD Bölge Müdürlüğü ekipleri ve olay yeri inceleme şube müdürlüğü görevlilerimizce ikamete birlikte girilerek, ölen şahısların cesetleri otopsi işlemleri için adli tıp morguna kaldırılmış, olay yeri muhafaza altına alınarak ikamet detaylı incelenmek üzere mühürlenmiştir” dedi.

KBRN ve polis olay yeri inceleme ekiplerinin evde yaptığı çalışmanın ardından dört kişinin cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Otopsi işlemleri tamamlanan ailenin cenazeleri, yakınları tarafından teslim alınarak toprağa verilmek üzere Erzurum’a gönderildi.

Polis ölümlerin sorumlusunun baba olabileceği ihtimalini de soruşturuyor.

Öte yandan olaya ilk müdahale eden beş polis memuru ve çilingir tedbir amaçlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Polisler ve çilingirin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. (ANTALYA/AA)