Nadira Kadirova, Şirin Ünal ve Duygu Ünal'ın elinde atış izi bulunamadı

Kadirova ailesinin avukatı Birol Öztürk, “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira’nın elindeki swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor” dedi. Milletvekili Şirin Ünal ve kızı Duygu Ünal'ın elinde de iz yok.
Nadira Kadirova

DUVAR – AK Parti Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’nın, elinde swap izi (ateşli silah artığı, eldе kan vе barut sıçramaları) bulunamadı.

Kadirova ailesi avukatı Birol Öztürk Birgün gazetesinden Erk Acarer’e yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Swap örnekleri olaydan birkaç saat sonra alınmış.”

Öte yandan milletvekili Ünal ve kızı Duygu Ünal’ın elindeki swap izinde de atış bulgularına rastlanmadı. Öztürk, “Bir Adli Tıp Uzmanı ile görüşme yaptım. Bana, yeni silahlardaki swap’ta atış izi bulunamayabileceğini aktardı” dedi.

ADLİ TIP UZMANI: SWAP İZİ BULUNUR

Bir adli tıp uzmanı ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Her ne olursa olsun silahı ateşleyen kişinin elinden alınan swap örneğinde barut, kurşun, baryum ya da antimom gibi atış artığı maddelerin bulunması beklenir.”

Kadirova dosyasında bugüne kadar yaşanan gelişme, elindeki swap örneğinde atış izine rastlanılmaması oldu.

Davanın bundan sonraki aşaması ve dosyada ‘tanık’ olarak yer alanların ‘sanık’ olarak da ifadelerinin alınıp alınmayacağı merak konusu. Öztürk, bu konuda da şunları söylüyor: “Silahın gizli bir yere saklanmaması bile başlı başına soruşturma konusu. Ortada bırakılmış. Bu durum bir AK Partili vekilin evinde yaşanmasa sonuç farklı olurdu. Bu vahim olay bir çalışanın ölümü ile sonuçlandı. İş güvenliği açısından da açık var. Tazminat davası açacağız.” (Kaynak)